Wyjazd na narty do Rybna

Dnia 20 lutego 2024 r. o godzinie 8:50 udało się nam zorganizować wyjazd dzieci z naszej szkoły  na stok narciarski w Rybnie. Podróż trwała około 40 minut, a w tym czasie trwały rozmowy między uczestnikami wycieczki. Po dojeździe na miejsce uczniowie wypożyczyli sprzęt do jazdy na  nartach i zapoznali się z zasadami bezpieczeństwa podczas pobytu na stoku. Uczniowie klas 4-6 stawiały swoje pierwsze kroki pod okiem dwóch instruktorów. Nauka jazdy na nartach trwała 2.5 h. Pogoda tego dnia była kapryśna. Warunki do jazdy były bardzo dobre, stok wyratrakowany i dośnieżony. Po zakończonej nauce jazdy na nartach , nadszedł czas na oddanie sprzętu, karnetów i podziękowanie instruktorom za miłą atmosferę. W dalszej kolejności udaliśmy się do autokaru , by udać się w drogę powrotna do domu. Po trasie zatrzymaliśmy się w McDonald’s na mały posiłek. O godzinie 15:05 byliśmy już w Jabłonce Kościelnej.

Pobyt w ośrodku narciarskim połączony z nauka jazdy na nartach to świetny sposób na kształcenie aktywności fizycznej, osobowości, wytrwałości, ambicji i pobudzenie wyobraźni. Wyjazd ten również sprzyjał integracji dzieci  i młodzieży, ponieważ brali w niej udział uczniowie z rożnych klas.

Mamy nadzieje, że w przyszłym roku uda nam się zorganizować wyjazd, żeby zachęcić uczniów do takiej formy spędzania wolnego czasu.

Anna Kowalewska