Biedronka ...

Wprowadzenie dziecka w świat literatury już od najmłodszych lat jest ważnym elementem wychowania przedszkolnego. U naszych wychowanków kształtujemy nawyki stałego obcowania z książką, organizując spotkania w bibliotece szkolnej. Mamy świadomość, że wiek przedszkolny jest idealnym okresem w rozwoju dziecka dlatego staramy się zainteresować go literaturą, która pobudzi jego wyobraźnię, wzbogaci mowę o nowe pojęcia, wprowadzi w świat baśni.

W dniu 14 lutego grupa pięciolatków z naszej szkoły uczestniczyła w spotkaniu zorganizowanym przez bibliotekę szkolną. Jak zwykle nie mogło się obyć bez głośnego czytania. Pani bibliotekarka przeczytała książkę Janiny Krzemińskiej ,,Wielka przygoda Małej Zosi”. Następnie odbyła się rozmowa na temat zachowania i postępowania Małej Zosi. Dzieci zgodnie przyznały ,że nie należy ograniczać wolności nawet tak malutkim zwierzątkom jak biedronka. W nawiązaniu do treści utworu dzieci wykonały z kolorowego papieru model biedronki, który wzięli ze sobą do domu.

Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki z uśmiechem na twarzy, ale przede wszystkim z obietnicą, że  tu  jeszcze  wróci.