Emocjonalny Dzień Dyni

27 października grupa sześciolatków uczestniczyła w zajęciach z psychologiem. Emocjonalny Dzień Dyni dzieci rozpoczęły w klimatach jesiennych, opowiadając o darach jesieni. Szczególne miejsce wśród tych zbiorów zajęła dynia – warzywo, które kusi nie tylko swoim smakiem, ale także zaciekawia swoim wnętrzem. Dzieci zauważyły, że dynia jest warzywem bardzo specyficznym – pod grubą wierzchnią warstwą ma mięciutki środek wypełniony samymi skarbami – cennymi, bardzo wartościowymi nasionami. Te nasionka dyni były metaforą czegoś bardzo cennego, co każdy człowiek nosi w swoim wnętrzu, czegoś, co niekiedy ukrywa pod wierzchnią „warstwą”. Podczas zajęć dzieci zaprojektowały swoje dynie i zastanowiły się nad tym, co cennego noszą w sobie, co potrafią, jak radzą sobie z trudnościami, jak czują się, gdy o tych swoich „nasionkach” pomyślą, pamiętają, wierzą w nie. Przedszkolaki umówiły się z psycholożką, że codziennie będą odkrywały i poznawały swoje „nasionka”, aby ich dynia wyrosła taka, jaka chcą, aby była....

- Joanna Drużyńska ( psycholog szkolny)