Zajęcia arteterapeutyczne pt. „Zielony motyl”

2 października dzieci z klasy IV uczestniczyły w zajęciach arteterapeutycznych, prowadzonych przez psychologa szkolnego. Zajęcia pt. „Zielony motyl” dotyczyły odmienności, tolerancji, przeciwdziałania odrzuceniu. Dzieci wysłuchały opowiadania o zielonym motylu, który czuł się inny i  w związku z tym czuł się odrzucony. Znalazł jednak miejsce, gdzie jego „odmienność” została doceniona i w końcu poczuł się lepiej... Zajęcia dostarczyły dzieciom wielu wrażeń. Podczas zajęć czwartoklasistów „zawędrowali” do krainy wyobraźni i wcielili się w postacie wyjątkowych motyli... Każdy wymarzył dla siebie jedynego w swoim rodzaju, wyjątkowego, niepowtarzalnego motyla...Młodzi odkrywcy ozdobili swoje motyle tym wszystkim, co jest bliskie ich małym serduszkom... Popularnością cieszyły się brokaty, dodające skrzydłom blasku i diamenty, jako metafora czegoś niepowtarzalnego. Na twarzach pojawiły się uśmiechy, ożyły wspomnienia i pasje. Tworzone przez dzieci motyle nabrały wyrazu, entuzjazmu, energii potrzebnej do tego, by żyć i wierzyć w swoje możliwości. „Motyle” opowiedziały też o swoich trudnych spotkaniach ze stresem i dowiedziały się, co robić, by „wznieść” się ponad stres.

Podczas zajęć dzieci „wybrały się” też z psycholożką na „emocjonalną pizzę”, której smaki starannie same zaprojektowały, doświadczając wszystkiego tego, czego rozwijającym się zmysłom niezwykle brakuje.

Kolejne spotkania – już wkrótce...

- Joanna Drużyńska (psycholog szkolny)