Wielka przygoda małej Zosi

W dniu 18 kwietnia sześciolatki z naszej szkoły wzięły udział w zajęciach bibliotecznych zorganizowanych już w nowej siedzibie biblioteki szkolnej, gdzie znajduje się specjalne miejsce dla najmłodszych czytelników.

Na początku spotkania przypomniano zasady korzystania ze zbiorów bibliotecznych, czytelni i kącika komputerowego. Następnie przeczytaliśmy książeczkę Janiny Krzemińskiej pt. ,,Wielka przygoda małej Zosi”, która wprowadziła nas w świat przyrody i naszych relacji ze środowiskiem. Opisane wydarzenia miały  pobudzić wyobraźnię  oraz   uwrażliwić   na piękno otaczającego świata.

Po krótkim omówieniu tekstu sześciolatki przystąpiły do wykonania biedronki z papieru.  Panowała miła i twórcza atmosfera, dzieci były skupione i zaciekawione  tym, co robiły . Przebieg tych prac i efekt końcowy widoczny jest na zamieszczonych zdjęciach.

Wykonane biedronki przedszkolaki wzięły ze sobą do domu, będą zapewne miłym wspomnieniem ze spotkania w bibliotece.

Hanna Wójcicka