Mikołajki 2022

Moc atrakcji z okazji mikołajek w Szkole Podstawowej w Jabłonce Kościelnej

Szkolne Koło Wolontariatu 6 grudnia ogłosiło Dniem Mikołajkowym. Z tej okazji uczniowie poprzebierali się, więc na korytarzach szkoły była prawdziwa inwazja Mikołajów, Śnieżynek, Elfów i reniferów! Od rana trwał  Mikołajkowy Kiermasz Charytatywny.

W tym dniu można było zakupić i skosztować wypieków przygotowanych przez rodziców, uczniów i pracowników naszej szkoły. Wszyscy bardzo chętnie kupowali słodycze nie tylko ze względu na ich smak, lecz też by wspomóc  zbiórkę na leczenie wady serca Olusia Domalowskiego z Łomży. Akcję wsparli również uczestnicy Klubu Seniora, którzy zakupili przepyszne wypieki. Cały dochód w wysokości 3104,40 zł został przekazany na konto fundacji Siepomaga.pl.

Atrakcji tego dnia było o wiele więcej. Przeprowadzono dwa konkursy: na najciekawsze przebranie i quiz wiedzy o św. Mikołaju i świętach Bożego Narodzenia. Zabawy odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych. Uczniowie klas I-III rywalizowali między sobą. Poziom był tak wyrównany, że jury miało problem z wyłonieniem zwycięzców. W rezultacie wszystkim uczniom przyznano nagrody w postaci słodkiej laski Mikołaja. Druga grupa wiekowa to uczniowie klas IV-VIII. W konkursie na najciekawsze przebranie wygrała klasa IV, pozostawiając konkurentów daleko w tyle. Ich przebrania były naprawdę pomysłowe, ciekawe i dopracowane. W konkursie wiedzy przyznano pierwsze miejsca klasie VIII.  Po podsumowaniu punktów okazało się, że klasa IV i VIII są na równym poziomie. Jury zadecydowało o dogrywce, która polegała na zaśpiewaniu kolędy. Rywalizacja była bardzo zacięta, bo nagroda okazała się cenna. Uczniowie klasy IV z tym zadaniem poradzili sobie lepiej i to oni wygrali mikołajkowy bon na odwołanie zapowiedzianej kartkówki.

To jeszcze nie koniec! Tego dnia można było również zrobić sobie zdjęcie w fotobudce, wcielając się w Mikołaja rozdającego prezenty. Ta atrakcja cieszyła się również dużym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród młodszych uczniów. W tle przez cały  czas rozbrzmiewała świąteczna muzyka. W przygotowanie całego dnia zaangażowali się uczniowie klasy VIII.

Szkolne Koło Wolontariatu składa serdeczne podziękowania wszystkim za udział w kiermaszu słodkości zorganizowanym na rzecz pomocy małemu Olusiowi. Dziękujemy rodzicom, uczniom, nauczycielom, pracownikom niepedagogicznym szkoły za przygotowanie wszelkiego rodzaju słodkich deserów i  wypieków oraz za zaangażowanie poprzez ich zakup i wsparcie finansowe akcji.  Mamy nadzieję, że dzięki Waszym otwartym sercom udała się uratować małego Olusia. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy!

Wioletta Bielska