Dzień Patrona Szkoły i Ślubowanie klasy I

19 października 2022r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły Jana Pawła II oraz ślubowanie pierwszoklasistów. Uroczystości te wpisały się w kalendarz imprez naszej szkoły.

O godzinie 8 rano cała społeczność szkolna ze sztandarem szkoły udała się na Mszę Świętą do pobliskiego kościoła. Liturgię przygotowali uczniowie klas V i VI pod kierunkiem pani Marzeny Gołaszewskiej. Przez czytania i śpiewy wspominaliśmy patrona naszej szkoły, który jest dla nas autorytetem do naśladowania.

Po skończonej Mszy wróciliśmy do szkoły. Uczniowie klas 0 – III udali się na pięknie udekorowaną salę gimnastyczną. Duży wkład w jej wygląd włożyli rodzice wraz z wychowawczynią panią Barbarą Uszyńską oraz panią Wiolettą Bielską. Pięknie podkreślała ona charakter obu uroczystości.

Nasze szkolne święto swoją obecnością zaszczycili: pan dyrektor Szkoły Sławomir Wójcicki, pan wicedyrektor  Andrzej Kołomyjski, proboszcz naszej parafii ks. Stanisław Ołów, przewodnicząca Rady Rodziców pani Aneta Murawska, rodzice, nauczyciele oraz uczniowie.

Rozpoczęliśmy częścią artystyczną. Pierwszoklasistów powitali uczniowie klasy czwartej. Zapewnili ich, iż będą służyć im pomocą i wsparciem. Następnie uczniowie klasy pierwszej zaprezentowali swoje umiejętności. Pięknie recytowali wiersze, śpiewali piosenki i odpowiadali na pytania dotyczące naszej Ojczyzny. Udowodnili swoim występem, iż mogą wstąpić w poczet uczniów naszej szkoły.

Po skończonej części artystycznej w podniosłej atmosferze pierwszoklasiści złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Następnie pan dyrektor Sławomir Wójcicki dokonał pasowania na ucznia, a wychowawczyni Barbara Uszyńska wręczyła pamiątkowe dyplomy.  Dzieci otrzymały również upominki od rodziców. Sprawiły one im dużo radości. Po części oficjalnej pani Aneta Olechwierowicz w imieniu rodziców zaprosiła na słodki poczęstunek w klasie.

Uroczystość na długo pozostanie w pamięci społeczności szkolnej.

Barbara Uszyńska