Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2022/2023

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 odbyło się 1 września 2022 r. o godz. 9.00 na sali gimnastycznej.

Po dwumiesięcznych i upalnych wakacjach przyszła pora na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Pierwszego września uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jabłonce Kościelnej podobnie jak ich koledzy w całym kraju, spotkali się na uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego.

W naszej szkole dzień ten tradycyjnie rozpoczął się mszą świętą w Kościele Parafialnym pw. św. Michała Archanioła w Jabłonce Kościelnej. Uroczystość w szkole w tym roku prowadziła klasa V.

Swoją obecnością zaszczycili nas następujący goście: proboszcz naszej parafii ksiądz kanonik Stanisław Ołów, ksiądz Stanisław Cichowski. Sekretarz Gminy Wysokie Mazowieckie Pani Henryka Szklaruk. Przewodniczący Rady Gminy Wysokie Mazowieckie Pan Sławomir Misiewicz, Przewodnicząca komisji Oświaty Pani Lidia Zaremba oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Aneta Murawska. Po przemówieniu Dyrektora Szkoły pana Sławomira Wójcickiego oraz zaproszonych gości uczniowie udali się na spotkania ze swoimi kolegami. Pierwsze powakacyjne spotkania odbyły się w bardzo przyjemnej atmosferze. Uczniowie wypoczęci, pełni wrażeń i nowych sił z utęsknieniem czekali na swoich kolegów.

Początek roku szkolnego jest momentem skupiającym w sobie wiele różnych oczekiwań nauczycieli, uczniów oraz ich rodziców. Cytując słowa kardynała S. Wyszyńskiego „Każda rzecz wielka musi kosztować i musi być trudna. Tylko rzeczy małe i liche są łatwe” nauczycielom życzymy pozytywnej energii, uczniom sukcesów w zdobywaniu wiedzy i kolejnych umiejętności, natomiast rodzicom satysfakcjonującej ich współpracy ze szkołą.

Ewa Jabłońska