Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” 2024

18 kwietnia 2024 r. w Starostwie Powiatowym w Wysokiem Mazowieckiem odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Turniej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Turniej został przeprowadzony w trzech grupach wiekowych, w których wystartowało łącznie 28 zawodników z terenu powiatu wysokomazowieckiego. Rozgrywki eliminacyjne, składały się z dwóch etapów: testu pisemnego oraz finału ustnego.

Naszą gminę w pierwszej grupie wiekowej reprezentowały uczennice klasy IV naszej szkoły w składzie Lena Choińska i Oliwia Mioduszewska. Z kolei w drugiej grupie wiekowej  uczeń klasy VI – Patryk Strzeszewski oraz uczennica Szkoły Podstawowej w Święcku Wielkim – Maja Czarkowska. W eliminacjach gminnych wziął udział również Dawid Olechwierowicz.

Lena Choińska na etapie powiatowym zajęła III miejsce.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

W. Bielska