Dzień bez plecaka

Dzień bez plecaka to akcja, która zagościła w polskich szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole 21 marca uczniowie po raz kolejny wykazali się kreatywnością. Udowodnili, że wyobraźnia nie zna granic. Podręczniki, zeszyty i przybory szkolne zostały spakowane w kosze na śmieci, koszyki wiklinowe, walizki, wózki dziecięce, ciągniki, opakowania po farbach, worki na śmieci, pojemniki do przechowywania ciast itp. Tu liczył się spryt i pomysłowość naszych podopiecznych.

Święto „Dzień bez plecaka” pochodzi z USA. Wymyśliła go Mongoi Fankom- założycielka fundacji pomagającej biednym dzieciom. Tego dnia uczniowie przychodzą do szkoły bez plecaków, a książki i zeszyty trzymają w rękach, w ramach solidarności z dziećmi, których nie stać na zakup plecaka.

W Polsce „ Dzień bez plecaka” traktowany jest jako forma zabawy.

W naszej szkole był to bardzo udany dzień. W przyszłym roku na pewno po raz kolejny dołączymy do tej akcji.

Iwona Dębek – opiekun Samorządu Uczniowskiego

Anna Kowalewska -pedagog specjalny