Zabawy karnawałowe w naszej szkole

Karnawał to czas zabaw i balów, także dla najmłodszych. Jak co roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Jabłonce Kościelnej  odbyła się impreza choinkowa. 17 stycznia bawiły się przedszkolaki oraz dzieci z klas I – III, dzień później, czyli 18 stycznia uczniowie z klas IV - VIII.

W przygotowaniach brała udział cała społeczność szkolna. Uczniowie klasy VII udekorowali salę, a rodzice zapewnili słodki poczęstunek i przygotowali kostiumy dla młodszych dzieci. Podczas balu uczestnicy zmienili się nie do poznania. Można było spotkać bohaterów bajek, policjantów, strażaków, kowbojów, piratów, kosmonautów i wiele innych barwnych postaci. Odbyła się prezentacja strojów oraz konkursy.  Wszystkie dzieci wyglądały pięknie i oryginalnie. Zabawę prowadziły animatorki. Mali i dorośli tańczyli w kółeczkach i wężykach, śpiewając znane piosenki.

Wszyscy, zarówno młodsi jak i starsi,  bawili się wyśmienicie, a dobre humory nie opuszczały nikogo do ostatnich minut. Organizacja choinek była możliwa dzięki wsparciu finansowemu  Rady Rodziców, za które serdecznie dziękujemy.

Ewa Borecka