,,Maleńka przyszła miłość...” Jasełka

Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszego w roku. Z tymi świętami wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o narodzeniu Jezusa zwanych Jasełkami, które corocznie są wystawiane w naszej szkole.

Tegoroczne Jasełka odbyły się 20 i 22 grudnia i zostały przygotowane przez dzieci z grupy 6-latków, uczniów klasa I-III oraz koła muzycznego ,,Wesołe Nutki” pod opieką pań wychowawczyń.

Akcja przedstawienia toczyła się w dwóch rzeczywistościach. Współczesną rodzinę, która właśnie zasiadała do wigilijnej wieczerzy, odwiedził nieznany Przybysz, który okazał się Aniołem i zabrał wszystkich domowników do czasów, kiedy miał narodzić się Syn Boży. Ludzie mogli na własne oczy zaobserwować okoliczności towarzyszące temu wydarzeniu. Aby w jak najlepszy sposób odtworzyć te sytuacje, mali aktorzy przebrani byli w specjalne stroje. Każde dziecko z dużym zaangażowaniem odegrało swoją rolę. Starsi koledzy śpiewali kolędy w czasie widowiska. Całość dopełniła piękna dekoracja z imitacją szopki, która wprowadziła niesamowity nastrój wśród widzów. Na zakończenie pan dyrektora Sławomir Wójcicki złożył wszystkim uczestnikom najserdeczniejsze życzenia bożenarodzeniowe oraz pożyczył dzieciom bogatego Mikołaja.

Jasełka były dla wszystkich lekcją wzajemnego zbliżenia, miłości, zadumy i refleksji. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów i czas poświęcony na próby – opłacił się. Przedstawienie bardzo się podobało. Zostało ciepło przyjęte przez publiczność i nagrodzone gromkimi brawami.

Wszystkim życzymy rodzinnych, spokojnych i ciepłych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku!

Mariola Mioduszewska