Mała książka - wielki człowiek

Instytut Książki rozpoczął kolejną edycję kampanii ,,Mała książka - wielki człowiek”, której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci w różnych grupach wiekowych.

Projekt jest ogólnopolski i w całości finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, tym samym - bezpłatny, zarówno dla szkół, jak i dzieci.

W dniu 20 listopada podczas zajęć bibliotecznych  dla klasy pierwszej nastąpiło uroczyste wręczenie, ”Wyprawek Czytelniczych” .

W skład każdej wyprawki wchodzi: ,,Wnuczka antykwariusza”- książka znanej i niezwykle cenionej pisarki Justyny Bednarek, z mistrzowskimi ilustracjami Emilii Dziubak, oraz ,,Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem!”- broszura, która jest poradnikiem dla rodziców i opiekunów, mówiącym o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania, a także zbiorem rekomendacji wartościowych książek przeznaczonych dla pierwszoklasistów.

Podczas spotkania uczniowie poznali zasady korzystania z biblioteki  oraz własnoręcznie  wykonali zakładki do nowych książek .

Mamy nadzieję, że podjęte przez nas działania  rozbudzą dziecięcą wyobraźnię i rozwiną pasję czytania, zdobywania wiedzy i stałego poszerzania horyzontów.

Hanna Wójcicka