Święto Niepodległości

13 listopada społeczność naszej szkoły świętowała 105 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Narodowe Święto Niepodległości symbolizuję walkę o wolność, umiłowanie ojczyzny, wiarę i zwycięstwo. Uczciliśmy ten dzień głęboką refleksją nad historią i współczesnością naszego kraju.

Jak co roku wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji Szkoła do Hymnu. Następnie uczniowie z klas IV – VII zaprezentowali montaż słowno – muzyczny. Przypomnieli w nim dzieje narodu polskiego w okresie zaborów, wypełnione wieloma zrywami patriotycznymi i walką o wyzwolenie, aż do dnia odrodzenia Ojczyzny. Po występie uczniów głos zabrał pan dyrektor. Zwrócił uwagę  na to, że dziś patriotyzm powinniśmy okazywać przez pracę i naukę, dbanie o dobro wspólne oraz szacunek do innych ludzi.

Świętując tę ważną rocznicę,  zwracamy się wdzięczną myślą ku naszym przodkom. To z ich  poświęcenia i entuzjazmu wyłoniła się wolna Polska.

Ewa Borecka