Złożenie wieńca pod pomnikiem Bitwy Warszawskiej

Narodowe Święto Niepodległości to dla nas - Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. Z tej okazji 10 listopada 2023 r. pod pomnikiem Bitwy Warszawskiej w Jabłonce Kościelnej oddano hołd poległym w obronie naszej Ojczyzny. W uroczystości uczestniczyli: przedstawiciele Urzędu Gminy Wysokie Mazowieckie - Wójt Gminy Pan Krzysztof Krajewski, Przewodniczący Rady Pan Sławomir Misiewicz, Kierownik Referatu Organizacyjnego Pani Agnieszka Idźkowska, Proboszcz Parafii Jabłonka Kościelna Ksiądz Stanisław Ołów, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Jabłonce Kościelnej Pan Sławomir Wójcicki, uczniowie z klasy VII i przedszkolaki z grupy 3–latków wraz z wychowawczyniami. W asyście Pocztu Sztandarowego zapalono znicz i złożono wieniec, upamiętniając bohaterstwo żołnierzy walczących o wolność i suwerenność. Następnie Wójt Gminy w krótkim przemówieniu przypomniał, że musimy dbać o wartości, za które walczyli i ginęli nasi przodkowie.

Niech pamięć o Polakach, którzy oddali życie za wolną i niepodległą Polskę, będzie głęboko zapisana w naszych sercach i umysłach.

Ewa Borecka