Kalendarz adwentowy

„Kalendarz adwentowy – terapia ręki”

W tym roku szkolnym przedszkolaki z grupy 5-latków i 6-latków pod opieką pedagoga specjalnego i wychowawców realizowały zadania z kalendarza adwentowego.

Kalendarze adwentowe mają wyjątkową historię, a ich początki sięgają najprawdopodobniej 1851 roku.

Kalendarz adwentowy to doskonały pomysł na terapię ręki oraz wprowadzenie świątecznej atmosfery w przedszkolu, szkole czy domu. Dzięki niemu możemy wspólnie z dziećmi odliczać kolejno  dni do Świąt Bożego Narodzenia zaczynając od 1 do 24 grudnia.

Nasz kalendarz z zadaniami został przygotowany w formie choinki z woreczkami, które przedszkolaki otwierały każdego dnia. W piątek otwieraliśmy aż trzy woreczki i dzieci wykonywały zadania w domu z rodzicami. Ma to dużą wartość, która zbliża do siebie rodziny, uczy cierpliwości i sumienności. Zadania były różne – prace plastyczne, zagadki, śpiewanie, pieczenie, nauka wiersza, dekorowanie itp. Przy wykonywaniu zadań  z kalendarza dzieci kształciły  swoje umiejętności w zakresie małej motoryki oraz rozwijały wyobraźnię i inwencję twórczą.

Na pewno każdy znalazł coś dla siebie.

Anna Kowalewska