Konkurs recytatorski „Brzechwa i Tuwim Dzieciom”

25 kwietnia 2024 r. o godzinie 830 odbył się szkolny konkurs recytatorski pn. „Brzechwa i Tuwim dzieciom”. W toku eliminacji klasowych wyłoniono pięcioro przedstawicieli każdej klasy.

Prezentacje uczestników oceniała komisja konkursowa w składzie:

- przewodnicząca: poetka, pani Urszula Krajewska-Szeligowska

- członek: pedagog specjalna, nauczycielka języka polskiego, pani Anna Kowalewska

- członek: nauczyciel bibliotekarz, pani Hanna Wójcicka

- członek: wicedyrektor, pan Andrzej Kołomyjski.

Recytacja oceniana była w następujących kategoriach: dobór repertuaru, interpretacja tekstu, kultura słowa, opanowanie pamięciowe wiersza, ogólny wyraz artystyczny.

Komisja konkursowa przyznała następujące nagrody:

W kategorii klasy I - I miejsce otrzymała Alicja Krajewska za wiersz „Żaba” Jana Brzechwy. Na II miejscu uplasowała się Natalia Łojek za recytację utworu „Kotek” Juliana Tuwima. III miejsce zdobyła Barbara Mioduszewska, która przygotowała wiersz Jana Brzechwy pt. „Na straganie”.

Wyróżnieni zostali Maria Zaręba za wiersz „Abecadło” Juliana Tuwima i Szymon Kulik, który recytował utwór „Okulary” Juliana Tuwima.

W kategorii klasy II zwyciężyli Zofia Krajewska, która recytowała „Samochwałę” Jana Brzechwy oraz Alan Wrona za utwór „Okulary” Juliana Tuwima. II miejsce zajęła Magdalena Jastrzębska za wiersz Jana Brzechwy pt. „Żuk”. III miejsce zdobyła Zuzanna Kaczyńska za wiersz „Okulary” Juliana Tuwima. Wyróżnienie otrzymał Stanisław Kulesza za wykonanie utworu pt. „Smok” Juliana Tuwima.

W kategorii klasy III bezkonkurencyjna okazała się Zuzanna Kaczyńska, która zaprezentowała się w utworze Jana Brzechwy pt. „Samochwała”. II miejsce wywalczyła Amelia Grabowska za wiersz „Kłamczucha” Jana Brzechwy. III miejsce zajął Adam Kulesza, który recytował utwór Jana Brzechwy pt. „Żaba”. Wyróżnieni w tej kategorii zostali Julia Kulesza za wiersz „Warszawa” Juliana Tuwima i Kacper Kaczyński za wiersz tego samego autora pt. „Okulary”.

Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe i dyplomy.

Po ogłoszeniu werdyktu i wręczeniu nagród, przewodnicząca komisji konkursowej, Pani Urszula Krajewska-Szeligowska zaprezentowała wszystkim zebranym swój utwór pt. „Mama i fan hipopotama”. Zachęcała dzieci do udziału w recytatorskich i poetyckich zmaganiach.

Mamy nadzieję, że Konkurs Recytatorski na stałe wpisze się w kalendarz imprez szkolnych i rokrocznie będzie gromadził coraz więcej miłośników wierszy polskich poetów.

Wszystkim uczestnikom jeszcze raz serdecznie gratulujemy, życzymy dalszego rozwoju recytatorskich pasji i wielu sukcesów.

Organizator konkursu: Karolina Chilkiewicz