DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Duże, małe, kolorowe, puchate, mięciutkie… Każdy posiada lub posiadał własnego ulubionego misia. Jest to najpopularniejsza zabawka na świecie. Miś kojarzy nam się z beztroskim dzieciństwem.

W dniu 28 listopada 2022 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych w Jabłonce Kościelnej uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem-Misiem lub swoją ulubioną maskotką. Wszystkie przyniesione pluszaki były bardzo wyjątkowe.

W tym wesołym dniu dla przedszkolaków czekało wiele atrakcji. Dzieci poznały historię misia, wysłuchały wierszy, które przeczytały im starsze koleżanki z klasy 5, zrobiły zdjęcia, a największą atrakcją było wyrabianie i pieczenie pierników. Zapach upieczonych pierniczków unosił się po całej  szkole.

Dzień Pluszowego Misia w naszej placówce był pełen wrażeń. Na pewno powtórzymy go w przyszłym roku .

W ramach tego święta nasz szkoła dołączyła do akcji organizowanej przez Fundacje Mam Marzenie. Celem akcji była zbiórka nowych maskotek, gier planszowych i artykułów plastycznych, które zostały przekazane dla dzieci przebywających w Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym im. L. Zamenhofa w Białymstoku.

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i udział w akcji rodzicom, przedszkolakom, uczniom klas  I-VIII. Dzięki Wam udało się sprawić radość i uśmiech na twarzach dzieci chorych , przebywających w szpitalu. Dziękujemy za „wielkie serce” otwarte na potrzeby drugiego człowieka.

„Gdy marzenia się spełniają, to choroby gdzieś znikają… choć na chwilę”.

Anna Kowalewska