Powiatowy Konkurs „Pierwsza pomoc w nagłych wypadkach”

W środę 30 listopada 2022 r. w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Szepietowie odbył się XIV Powiatowy Konkurs „Pierwsza pomoc w nagłych wypadkach”.

Celem konkursu było nabycie oraz doskonalenie umiejętności udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach, a dzięki temu pokonanie bariery nieśmiałości oraz przyjęcie aktywnej postawy w przypadku zagrożenia zdrowia lub życia drugiego człowieka.

W konkursie udział wzięło 12 trzyosobowych zespołów ze szkół podstawowych z terenu powiatu wysokomazowieckiego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy ósmej w składzie: Wiktoria Mościcka, Kornelia Jabłońska, Bartłomiej Jabłoński. Konkurs składał się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej.

Wioletta Bielska