Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedna z najważniejszych uroczystości państwowych.  Po 123 latach zaborów – niewoli naznaczonej walką, cierpieniem i wysiłkiem wielu pokoleń – nasz kraj odzyskał suwerenność. 10 listopada cała szkolna społeczność świętowała 104 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Jak co roku wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji Szkoła do Hymnu. Następnie uczniowie z klas IV – VI zaprezentowali montaż słowno – muzyczny. Przypomnieli w nim dzieje narodu polskiego w okresie zaborów, wypełnione wieloma zrywami patriotycznymi i walką o wyzwolenie, aż do dnia odrodzenia Ojczyzny.

Występ łączył historię tych trudnych wydarzeń z aktualnymi problemami. Warto pamiętać, jak ważne jest to, że żyjemy w wolnym kraju, możemy się uczyć i pracować. Jesteśmy spadkobiercami naszych przodków i z tego powinniśmy być dumni.

Po uroczystym apelu delegacja naszej szkoły wraz z Pocztem Sztandarowym i przedstawiciele Urzędu Gminy Wysokie Mazowieckie wspólnie złożyli kwiaty pod pomnikiem Bitwy Warszawskiej.

Ewa Borecka