Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

24 czerwca 2022 roku nadszedł czas na upragniony wypoczynek. O godzinie 9.00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej  im. Jana Pawła II w Jabłonce Kościelnej odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022.

Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego i odśpiewaniu hymnu, uczniowie prowadzący uroczystość powitali przybyłych gości: Przewodniczącego Rady Gminy Pana Sławomira Misiewicza, Sekretarza Gminy Panią Henrykę Szklaruk, Przewodniczącą Komisji Oświaty Panią Lidię Zarembę, Przewodniczącą Rady Rodziców Panią Anetę Murawską, Dyrektora szkoły Pana Sławomira Wójcickiego oraz wszystkich pracowników szkoły i rodziców.

Następnie głos zabrał Dyrektor Pan Sławomir Wójcicki, który w swym przemówieniu podsumował pracę szkoły w minionym roku szkolnym. Podkreślił znaczenie i rolę  wycieczki szkolnej do Grecji, która odbyła się w ramach programu Erasmus+.

Na uroczystości przemawiali również  Sekretarz Gminy Pani Henryka Szklaruk i Przewodniczący Rady Gminy Pan Sławomir Misiewicz. W swych wystąpieniach podsumowali schyłkowy rok szkolny i życzyli wszystkim uczniom udanych i bezpiecznych  wakacji, pełnych wrażeń oraz słonecznej pogody.

W dalszej części nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru oraz ślubowanie absolwentów. Następnie pan Dyrektor wyróżnił i nagrodził uczniów za bardzo dobre wyniki w nauce, 100% frekwencję, zaangażowanie w pracę na rzecz szkoły oraz miejsca w konkursie czytelniczym.

Po części oficjalnej uczniowie klasy VIII zaprezentowali montaż słowno-muzyczny. Podziękowali dyrekcji, nauczycielom i pracownikom za trud włożony w nauczanie i wychowanie. Uczniowie zaprezentowali także taniec czym wywołali duże zainteresowanie.

Na zakończenie uroczystości Pan Dyrektor podziękował wszystkim za wysiłek włożony w proces dydaktyczny oraz życzył udanych i bezpiecznych wakacji.

Po spotkaniu ogólnym, uczniowie poszczególnych klas udali się wraz z wychowawcami do sal lekcyjnych, by we własnym gronie z rąk wychowawców otrzymać świadectwa i dokonać refleksji nad minionymi  miesiącami oraz podzielić się wakacyjnymi planami.

Za nami rok ciężkiej pracy, przed nami czas zasłużonego wypoczynku. Dzieciom i młodzieży życzymy udanych i bezpiecznych wakacji, aby we wrześniu pełni energii mogli podołać nowym wyzwaniom.

Wioletta Bielska