Uroczyste otwarcie nowego budynku szkoły

Nasza szkoła i biblioteka łączą pokolenia

Pod takim hasłem 20 stycznia 2023 r.  szkolna społeczność świętowała ważne wydarzenie. Tego dnia odbyło się otwarcie nowej części budynku naszej szkoły. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. koncelebrowaną przez księdza Stanisława Ołowia w kościele parafialnym pw. św. Michała Archanioła w Jabłonce Kościelnej. Następnie zaproszeni goście przybyli pod szkołę. Tam odbyło się przecięcie wstęgi oraz poświęcenie budynku.

Na uroczystości obecni byli przedstawiciele władz administracji rządowej i samorządowej, w tym: Dariusz Piontkowski – sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki – poseł na Sejm RP, Adam Andruszkiewicz – poseł na Sejm RP, Stefan Krajewski – poseł na Sejm RP, Jacek Bogucki – senator X kadencji Senatu RP, Bohdan Paszkowski – wojewoda podlaski, Marek Malinowski – członek zarządu Województwa Podlaskiego, Łukasz Siekierko – wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podlaskiego, Beata Pietruszka – Podlaski Kurator Oświaty, Ks. Stanisław Ołów – Proboszcz parafii w Jabłonce Kościelnej, Aldona Alkowska – Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, Jarosław Siekierko – Burmistrz Miasta Wysokie Mazowieckie, Radni Gminy Wysokie Mazowieckie na czele z przewodniczącym rady – Sławomirem Misiewiczem, kierownicy jednostek organizacyjnych gminy, wykonawcy przedsięwzięcia, Rada Pedagogiczna oraz pracownicy Szkoły Podstawowej w Jabłonce Kościelnej na czele z dyrektorem – Sławomirem Wójcickim, Aneta Murawska – przewodnicząca Rady Rodziców, jak również przedstawiciele lokalnych samorządów i służb, m.in. inspektor Tomasz Wyszkowski – Komendant Powiatowy Policji w Wysokiem Mazowieckiem oraz st. kpt Wojciech Sokołowski – z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Wysokiem Mazowieckiem.

Następnie goście zwiedzili nową część budynku, w której będą się mieścić przedszkole, żłobek, biblioteka oraz klub seniora. Potem wszyscy udali się do sali gimnastycznej na dalszą część uroczystości. Zebrani obejrzeli część artystyczną w wykonaniu przedszkolaków oraz uczniów klas IV – VI. Występ bardzo wszystkim się podobał, młodzi artyści zostali nagodzeni gromkimi brawami.

Kolejna część rozpoczęła się wprowadzeniem Sztandarów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II i Gminy Wysokie Mazowieckie oraz odśpiewaniem hymnu narodowego. Potem nastąpiły wystąpienia gospodarzy uroczystości i zaproszonych gości. Jako pierwszy zabrał głos Wójt Gminy Wysokie Mazowieckie pan Krzysztof Krajewski, który przywitał zebranych oraz przybliżył szczegóły realizowanej inwestycji. Następnie wystąpił Dyrektor Szkoły pan Sławomir  Wójcicki i przedstawił historię szkolnictwa w Jabłonce Kościelnej. W dalszej części głos zabierali zaproszeni goście. W swoich wystąpieniach wyrażali uznanie i gratulowali zrealizowanej inwestycji.

Nowe pomieszczenia przyczynią się z pewnością do poprawy warunków nauki dla uczniów oraz przyniosą większe możliwości dla całej lokalnej społeczności. Dzięki temu nasza placówka w jeszcze większym stopniu będzie łączyć kolejne pokolenia i im służyć.

Ewa Borecka